Nejčastější dotazy

„NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY“ - Nájemník

Nebudu zahlcen nabídkami realitních kanceláří?

Automaticky u všech poptávek po bydlení je zaškrtnuto pole “NEPLATÍM PROVIZI” a proto jsme přesvědčeni, že Vás RK nebudou kontaktovat, protože tím dáváte jasně najevo, že o služby realitní kanceláře a zprostředkovatelů nemáte zájem. CHYTRÝ makléř, ten který má zajištěnu provizi od majitele, tak jak to má být Vám jistě nabídku udělá a potom (bez provize) se jí nebraňte. Hloupý makléř to možná zkusí také. To bohužel není možné vyloučit, ale nejdříve musí za kontakt na Vás zaplatit a když se ho zeptáte jestli umí číst a ví, že mu provizi nezaplatíte, bude vše vyřešeno.

Kolik za to zaplatím?

Ano, tato služba je zpoplatněna. Musí být a to proto, abychom v maximální možné míře zabránili vkládání nepoctivých poptávek po bydlení a co nejvíce znepříjemnili život všem RK a zprostředkovatelům a pod. A také proto, aby zde majitelé bytů našli pouze aktivní a kvalitní poptávky po bydlení.

CENA 39,-Kč/týden. Více info v sekci “KOLIK”

Musím jako Nájemník vyplnit všechna pole ve formuláři?

Nemusíte. Pouze KROK 1 pro Nájemníka je povinný. V dalším KROKu jsou poviné pouze některé položky. Doporučujeme však v tomto KROku vyplnit co možná nejvíce – je to Vaše představení se majiteli. Představte si, že Vy jste majitel – co by jste chtěli vědět o svém budoucím nájemníkovi?

Jsou moje kontakty v bezpečí?

Ano jsou. Férový pronájem není “veřejný” web na kterém je možno libovolně prohlížet jednotlivé poptávky ani nabídky. Po přihlášení na www.ferovypronajem.cz vlastně nic neuvidíte. Pouze kategorie JSEM MAJITEL  nebo JSEM NÁJEMNÍK. A jenom ten majitel, který nabízí přesně to co hledáte uvidí Vaši poptávku a však bez kontaktních údajů. Pokud Vás bude chtít majitel oslovit/nabídnout svůj byt k pronájmu bude vyzván k uhrazení jednorázového poplatku za zobrazení Vašich kontaktů.

„NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY“ - Majitel

Nebudu zde ztrácet čas s neaktuální poptávkou?

Nebudete. Každá poptávka po bydlení zde je aktuální. Poptávka pro zájemce je zpoplatněna na každý týden. To znamená, že pokud se budoucí nájemce o svoji poptávku bude dobře starat a bude ji hlídat, bude každý týden aktualizována. V opačném případě již nebude vystavena/uveřejněna. Tím chceme dosáhnout maximální efektivitu a to, že se Vám nestane, že Vám někdo na druhé straně telefonu řekne, že již dva měsíce bydlí.

Nebudu posílat nabídku další skryté rk/ makléři?

Nebudete. Jelikož je tato služba pro budoucí nájemce zpoplatněna a to na každý týden víme, že RK nebo makléři nebudou podstupovat toto “placené” riziko k získání nabídky. Příklad: makléř nebo RK zaplatí za fingovanou poptávku, Vy následně zjistíte, že se nejedná o seriozního nájemce nýbrž o rk nebo makléře a odmítnete jakákoliv další jednání a spolupráci. Tím pádem zaplatil makléř nebo RK za fingovanou poptávku a ve finale nemá nic. Ani peníze ani nabídku. Samozřejmě vynalézavost některých je neskutečná a pokud takového jedince “odhalíte” řekněte nám to a my takovouto podvodnou poptávku odstraníme.

Jsou moje kontakty v bezpečí?

Ano jsou. Férový pronájem není “veřejný” web na kterém je možno libovolně prohlížet jednotlivé poptávky ani nabídky. Po přihlášení na www.ferovypronajem.cz vlastně nic neuvidíte. Pouze kategorie JSEM MAJITEL  nebo JSEM NÁJEMNÍK. Majitel na Férovém pronájmu nic neinzeruje, nezveřejňuje ani nenabízí. Váš byt/nemovitost slouží jako filtr pro vyhledání vhodného nájemníka a Vy sami rozhodnete komu zavoláte a koho pozvete na prohlídku.