Domácí mazlíčci ano nebo ne?

Ach ti domácí mazlíčci. Co s nimi a kam s nimi, když je majitelé do bytu nechtějí i když Občanský Zákoník v § 2258 říká, že: Nájemce má právo chovat v bytě zvíře, nepůsobí-li chov pronajímateli nebo ostatním obyvatelům obtíže ……

Co to jsou ty obtíže? Majitel je vidí všude a nájemník zase nikde, takže pokud na to zúčastnění nahlížejí takto, tak jistě žádná dohoda nebude. Nájemníci s mazlíčky všeho druhu, zejména pak s pejsky a kočičkami to opravdu nemají jednoduché a proto jim radíme: vždy noste fotku svého mazlíčka u sebe tak, aby jste ji mohli na případné prohlídce ukázat pronajímateli. Další důležitou informaci pro pronajímatele je informace jak jste spolu (s mazlíčkem) dlouho. Když už to jsou roky je to samozřejmě výhoda a lépe přesvědčíte pronajímatele, že je mazlíček vychovaný a na byt zvyklý.

Co dělá mazlíček (pes) když jste v práci? Když nejste doma? Štěká celý den, nebo je v pohodě a celý den je v pelechu? Má Váš mazlíček nějaký výcvik? Prostě naservírujte pronajímateli veškeré možné informace, které by mohli rozhodnout ve Váš prospěch. Nebo požádejte bývalého pronajímatele o reference, protože to se opravdu počítá.

Za majitele rozhodovat nemůžeme, ale máme pro ně vzkaz, že ne každý mazlíček je ničitel a povolit nájemníkům mazlíčka neznamená hned katastrofu. Vyzkoušejte to s nimi. Zvyšte třeba nájemné a uvidíte jak na to bude páníček reagovat. Sjednejte smlouvu na kratší dobu a když bude vše v pořádku prodlužte ji. Nebo si ve smlouvě ujednejte návštěvu bytu za účelem kontroly stavu každý měsíc. Zkuste jim dát šanci a zkuste udělat dohodu.

Diskuse

06.11.2021 12:54 / Maryla F.
Chci tímto napsat, že kočičky jsou čistotnější než pejskové. Když jsou naučení na svůj záchod, tak chodí pouze tam. Já mám kocourka naučeného na kočičí záchod doma a na balkoně a nikdo, kdo k nám přijde ani neví, že máme kocourka. On stejně před každým zdrhne A ničitel?? Má svoje škrabadlo a rozdrbanou židli, kam si chodí brousit drápky. Pejskové, ty zase nechávají loužičky po sobě, když se nejde v jejich hodinu. Ale kolikrát zvířátka, která jsou naučena na čistotu, jsou čistotnější než mnozí lidi. Chápu majitelé bytu, že mají strach o svůj byt, ale když pronajímají úplně prázdný, tak se nemusí ničeho obávat.